Zachęcamy do komentowania...
Pieniądze sołeckie na czyszczenie rowów
 We wtorek 25 września 2012 roku w świetlicy wioskowej odbyło się zebranie celem omówienia spraw budżetu sołeckiego na rok 2013. Przybyli na salę mieszkańcy wraz z sołtysem Łukaszem Maciejewskim, radym Romanem Drewsem oraz Januszem Wojciechowskim - przedstawicielem rady sołeckiej postanowili że pieniądze w roku 2013 przekazane będą na czyszczenie rowów znajdujących się w Lubiatowie częsci od strony wsi Kotowo, gdyż tamta część wioski już od 8 lat nie dostawała pieniędzy a jest częścią naszej wsi. Na czyszczenie rowów przeznaczyliśmy 8.000 zł, pozostałe a więc 3.723 zł pójdzie na utrzymanie świetlicy wioskowej, czyli zakup węgla (ogrzewanie sali), zakup paliwa oraz oleju do kosiarek na koszenie trawy przy świetlicy oraz na boisku, zużycie prądu i wody na świetlicy, środki czystości oraz wymiana wszystkich żarówek na sali. Radny Roman Drews omówił nowy sposób korzystania z świetlicy wioskowej na rok 2013, tym razem gmina będzie wypożyczać salę a nie jak wcześniej wioska. Sołtys Łukasz Maciejewski poinformował również, że zajmie się dokończeniem remontu boiska sportowego, a do 20 października 2012 obiecuje wymianę okien w świetlicy wioskowej. Także z pieniędzy ze starego budżetu zakupione zostaną młode drzewka, które posadzone zostaną przy krzyżu polnym na tzw. ,,Zapłociach". Sołtys zakupi także węgiel, gdyż powoli trzeba będzie ogrzewać świetlicę. W imieniu Łukasza dziękujemy wszystkim za przybycie na zebranie.

Porażka z Grzymysławiem 2:4
 Jakieś fatum wisi nad LKSem Lubiatowem, który jako gospodarz meczu przegrał kolejny pojedynek na ,,własnym" boisku w Łęgu i to znów tym samym wynikiem i w podobnym stylu (wcześniej przegrana u siebie z Dusiną 2:4). Obie drużyny LKS Lubiatowo i OZD Grzymysław do meczu przystąpili w swych najsilniejszych składach aż 11 osobowych więc zapowiadały się ogromne emocje i takie właśnie były. LKS przed meczem zakontraktował dwóch nowych zawodników Damiana Ciachowskiego i Tomka Grabnego - oboje przyszli do nas z Małachowa. Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo dobrze i grały równo oddając po strzale w bramkarzy, którzy świetnie bronili. W 18 minucie meczu Patryk Szyszka dostaje żółtą kartkę za podwójne dotknięcie piłki ręką. Mecz toczy się dalej a pierwszego gola w fenomenalny sposób zdobywają zawodnicy w czarno-białych koszulkach, a wbija go debiutant Damian Ciachowski, któremu asystował młody zawodnik Krystian Bręgiel. Chwile później kolejną akcję pod bramką Bartosza Bręgla robi Kamil Hańczyk lecz trafia on w samego bramkarza i do pierwszej połowy mamy 1:0 dla gospodarzy. Druga połowa zaczyna się bardzo nerwowo dla obu drużyn najpierw w 32 minucie Adam Ciachowski fauluje Michała Napierałę, ten wykonując rzut wolny podaje piłkę Filipowi Przybylskiemu ten jednak psuje akcję, a następnie fauluje Andrzeja Nowaka. Jednak goście trafiają piłkę w rękę Mateusza Kurzyńskiego i podyktowano kolejny rzut wolny i tym razem Andrzej Nowak trafia w mur złożony z zawodników LKSu Lubiatowo i piłkę przejmują gospodarze. Jednak szybko odbiera im Sebastian Wolniak, który nabijając jednego z zawodników z Lubiatowa wywalcza rzut rożny, który niestety kończy się dla nas stratą bramki i mamy remis 1:1. Remis utrzymał się tylko przez 5 minut bo w 41 minucie spotkania kolejnego gola strzela Sebastian Wolniak i drużyna gości jedną bramką wychodzi na prowadzenie. Ale po szybkim wznowieniu gry akcję rozprowadzają zawodnicy LKSu Lubiatowo i tym razem gola strzela będący w formie aktualny lider drużyny czarno - białych Kamil Hańczyk a asystuje mu Damian Ciachowski i mamy po raz drugi w meczu remis 2:2. Remis, który trzymał się dość długo bo dopiero w 57 minucie gol z połowy boiska strzela Adam Ciachowski, który trafił w okienko bramki Michała Mielcarka, zawodnik z Lubiatowa kompletnie załamał się po tej jakże brzydkiej bramce, a w szał radości w stylu dzikiego zachodu wpadł Adam Ciachowski prezes Grzymysławia wraz z zawodnikami bo to oznaczało ich wygraną, a potwierdził to w 60 minucie Andrzej Nowak i Grzymysław po wielkim końcu trudnego meczu z Lubiatowem wywozi 3 punkty i tym samym jest samotnym liderem tabeli, gdyż Kotowo zremisowało z Nochowem 6:6, a Kunowo na wyjeździe rozgromiło Błażejewo 9:0. Na pochwały zasługują obrońcy z Lubiatowa - Michał Napierała, Tomek Grabny i Krzysztof Gawryszak, gdyż kilka akcji dzięki tej trójcy kończyło się słupkami. Świetny występ zaliczył w barwach Grzymysławia nasz wychowanek Bartosz Bręgiel, któremu gratulujemy takiego występu. Lubiatowo niestety oddala się w tabeli ligi wioskowej i spada na odległe 6 miejsce, chodź przed nami 2 mecze z mocnymi rywalami u siebie, które wreszcie trzeba będzie wygrać i mecz wyjazdowy do Błażejewa już w najbliższą niedziele, dostaniemy także 3 punkty za walkower, więc bądźmy z naszą drużyną na dobre i na złe, bo jak mówi Kamil Hańczyk: ,,Nasze mecze są ciekawe i kończą się zawsze na styku, a nie jak innych rywali gdzie są wyniki dwucyfrowe". A co o debiucie sądzi Tomek Grabny - ,, Stwierdziłem z Damianem że w Lubiatowie się zajebiście gra, bo każdy się stara, nikt się nie chami, a u nas sam wiesz każdy szedł sam a tutaj świetnie. Staraliśmy dać z siebie wszystko, trochę nie jesteśmy zgrani z zespołem ale to przyjdzie z czasem. Przed nami mecz z Błażejewem, ja mam z nimi do odegrania się za ostatni mecz, więc będę zapierdalał ile sił w nogach".

Sędzia: Andrzej Pietrzak (Łęg), widzów: 35
Zawodnik meczu: Andrzej Nowak (Grzymysław)

Zapowiedź meczu: LKS Lubiatowo vs OZD Grzymysław
 Po remisowym starciu z liderem tabeli ekipą z Nochowa, nasza drużyna zrzuciła gospodarzy na 3 miejsce, a już w najbliższą niedzielę 23 września o g.18:oo na boisku sportowym w Łęgu (gmina Śrem) nasza drużyna LKS Lubiatowo podejmować będzie nowych liderów tabeli ekipę OZD Grzymysław, która jeszcze nie przegrała żadnego ligowego spotkania w tym sezonie, a tydzień temu z kwitkiem rozgromiła aktualnych mistrzów wygrywając aż 15:5, więc niedzielna potyczka z pewnością do łatwych należeć nie będzie. Goście za pewne przyjadą w swym najsilniejszym składzie by wywieźć kolejne 3 punkty, lecz Lubiatowo po dobrych meczach wyjazdowych będzie chciała wreszcie wygrać na swoim boisku i to ma być główny atut kadry prowadzonej przez trenera Krzysztofa Gawryszaka. Na niedziele zaplanowano także zawodny strażackie w Dolsku w których udział brać będą Kamil Hańczyk i Michał Mielcarek i za tą dwójką będziemy czekać byśmy mogli w regulaminowym składzie to spotkanie odbyć. Przed sezonem kluby wymieniły się zawodnikami do Grzymysławia poszedł po dwóch latach spędzonych w Lubiatowie - trener Bartosz Bręgiel, dla którego występ przed kolegami z byłej drużyny będzie wielkim wspomnieniem tych 2 pięknych owocnych lat gdzie z drużyną sięgnął po tytuł wicemistrzów ! Natomiast z Grzymysławia do Lubiatowa trafił Piotr Aleksander, który w niedziele będzie chciał pokazać swój lwi pazur i będzie strzelał bramki tym razem dla Lubiatowa a bronić je ma Bartosz Bręgiel. W niedziele trenerzy wraz z prezesami ocenią kto zrobił lepsze transfery a kto gorsze. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich kibiców na ten jakże trudny mecz bo LKS potrzebuje 3 punktów do tabeli, a wygramy tylko dzięki wam, bo gramy dla was - dla kibiców !!! W innych meczach tego dnia: Kotowo na własnym boisku podejmuje Nochowo, a w Nowieczku miejscowa drużyna z Błażejewa o g.17:00 podejmować będzie mistrzów z Kunowa. Pauzę otrzymał klub z Wyrzeki, a Dusina wygrała mecz walkowerem bo Małachowo wycofało się z rozgrywek ligi wioskowej.

Z kart histori: Lubiatowo - Grzymysław:
11.09.2011 - LIGOWY: Grzymysław vs LKS Lubiatowo 7:0 w Grzymysławiu
06.01.2012 - SPARING: LKS Lubiatowo vs Grzymysław 14:8 w Łęgu
20.05.2012 - LIGOWY: LKS Lubiatowo vs Grzymysław 3:6 w Binkowie

Rodzinne rowerowanie z konkurencją darta w Lubiatowie
 W piękne słoneczne niedzielne popołudnie bardzo liczni mieszkańcy naszej gminy spotkali się w Dolsku przy domu sportowca by wraz ze swoimi rodzinami wziąźć udział w Rodzinnym rajdzie rowerowym zorganizowanym przez klub UKS Kusy Dolsk. Chętnych nie brakowało i aż około 80 uczestników przejechało na rowerach piękny teren naszej gminy. Oprócz rajdu na uczestników czekały zadania do wykonania i jedno z tych zadań odbyło się w naszej świetlicy wioskowej pod przewodnictwem Tobiasza Klemskiego przeprowadzono konkurs darta, a oto wyniki rodzinnej rywalizacji w Lubiatowie:

1. Pawłoscy Trąbinek
2. Chojnaccy
3. Dudzińscy, Grzelka

Całą imprezę zakończył grill w Dolsku przy domu sportowca, każdy był zadowolony z takiej dobrej organizacji tej imprezy i już z niecierpliwością oczekujemy kolejnego takiego rodzinnego festynu rowerowego !

Wygrana u lidera tabeli - relacja z meczu Nochowo - Lubiatowo 4:4

Gratulacje, niespodzianka, jak to się stało ? - tak przyjęcie remisu przyjęli inne kluby. LKS Lubiatowo jako pierwsza drużyna w lidze wioskowej zremisowała z niepokonaną drużyną z Nochowa stosunkiem 4:4. Przed meczem jednak goście mieli dużo skarg dotyczących przygotowania boiska, gdyż na boisku znajdowały się śmiecie, bramki były źle ustawione, linie boczne oraz były duże dziury (do kolan) tak by zawodnicy mogli nabawić się kontuzji złamania nogi. Ale mecz na tym boisku jednak rozpoczęto z małym poślizgiem. Drużyna gospodarzy przed meczem zgłosiła Piotra Wolniaka do swojej drużyny i w bardzo mocnym składzie podejmowali nasz lubiatowski klub. Pierwszego gola już w 3 minucie meczu strzela Mateusz Mielcarek z Lubiatowa, który kapitalnie spisywał się na treningach i prezes od dwóch meczu czekał za golem tego zawodnika i się doczekał, chodź Mateusz tego dnia złapał kontuzję coś mu w kolanie przeskoczyło ale walczył z tym urazem i pomagał kolegą w sukcesie drużynowym przez cały mecz za co mu chwała. W 6 minucie piłkę ręką dotyka były zawodnik LKSu z sezonu 2010 - Adrian Wujek i dostaje żółtą kartkę. Każdy wie że Nochowo to mocny rywal jak rozgromili Małachowo, Błażejewo chcieli zainkasować kolejną 3 i być dalej liderem tabeli, ale wicemistrz ligi wioskowej 2012 potrzebuje też punktów i łatwo skóry nie sprzedał. W 10 minucie meczu gola tym razem dla gospodarzy strzela nowy nabytek Nochowa - Piotr Wolniak i mamy remis po 1 golu. Chwilę później akcja Filipa Przybylskiego i ten strzela w poprzeczkę, a jego kolega z drużyny Mateusz Kurzyński strzela w słupek, a drugiego gola dla LKSu strzela Kamil Hańczyk, który nie brał udziału w treningach przed tym meczem, gdyż był na zwolnieniu lekarskim, a na meczu zagrał naładowany tabletkami i po swoim pierwszym golu strzelił drugiego i to 2 minuty później i LKS prowadził już 3:1. W ostatnich minutach rozstrzelali się zawodnicy gospodarzy wiedząc że wynik nie jest po ich myśli i gole strzelili odpowiednio w 27 minucie Piotr Wolniak, a w 29 Adrian Wujek. I pierwsza połowa kończy się rezultatem remisowym po 3 gole. Drugą połowę od gola rozpoczyna Kamil Hańczyk zawodnik LKSu, dla którego był to trzeci gol z rzędu i u strzela pierwszego w tym sezonie w naszej lidze hattricka - gratulujemy ! Chodź Kamil z meczu nie był zadowolony, bo chciał wygrać ten mecz, ale remis z Nochowem bardzo mocnym rywalem też trzeba uznać za wielki sukces bo jeszcze nikt z nimi nie wygrał. Ostatniego gola w spotkaniu w 36 minucie strzela Piotr Wolniak. Kolejne akcje jak i gości i gospodarzy kończą się bez bramek i mamy remis 4:4, co dziwne żadnego gola nie strzelił Mateusz Pietrowski, który tylko w dwóch meczach strzelił 24 gole. Nie wykorzystał także rzutu wolnego po faulu Kamila Hańczyka. Nochowo musi z bólem przyjąć zimny prysznic bo za tydzień czeka ich mecz w Kotowie, a LKS zmierzy się z nowym liderem tabeli z Grzymysławiem i znów będzie chciał pokonać lidera tabeli i zdobyć 3 punkty - już dziś zapraszamy na mecz do Łęgu w najbliższą niedzielę 23 września. Prezes LKSu chwalił swoich zawodników: ,,Każdy zagrał dziś świetnie, brawa dla obrońców Krzysia i Michała, bramkarza, trochę zawiódł Krystian jego stać na więcej mam nadzieje że się odrodzi i strzeli wreszcie gola bo na treningach jest super".

Widzów: 30, sędzia: BRAK

Wyniki innych meczów ligi wioskowej:
- MKS Wyrzeka vs KKS Kotowo 1:6
- OZD Grzymysław vs Kunowo 15:5
- Ciachowscy Małachowo vs KS Błażejewo 1:8

Sprzątaliśmy naszą wioskę
 ,,Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w gminie Dolsk" zorganizowało w dniu 15 września akcję sprzątania świata pod hasłem: ,,Kocham, lubię, szanuję, nie śmiecę...". Cała akcja odbywała się na terenie miasta Dolsk w godzinach od 9:00 do 14:00. Nasza wieś także przyłączyła się do tej akcji i o godzinie 12:00 młodzież z naszej wsi wyruszyła sprzątać śmiecie. W tym roku sprzątaliśmy teren przy świetlicy wioskowej oraz za świetlicą i na przeciwko, drogę od świetlicy do przystanku PKS łącznie z nim, oraz drogę zjazdową i plaże wioskową przy jeziorze Lubiatówko, gdzie znaleźliśmy najwięcej białego szkła, po prostu ktoś notorycznie na tej drodze zjazdowej wyrzuca butelki wódki tym samym zaśmiecając ten teren. Oprócz sprzątania wioski mieszkańcy tego dnia mogli nosić na salę: makulaturę, złom, białe szkło czy zużyte baterię. Podsumowując akcję w Lubiatowie jesteśmy zadowoleni bo z każdej gruby surowców coś przeznaczyliśmy do Dolska, za co mieszkańcom naszej wioski dziękujemy. W sumie zebraliśmy około 8 worków śmieci, a to tylko połowa naszej wsi ! Następnie uczestnicy sprzątania naszej wsi udali się do Dolska na wspólnego grilla, tam również podziękowano nam za udział w tej akcji. Byliśmy jedynym sołectwem, które przyłączyło się do tej akcji więc wielkie brawa dla naszej Lubiatowskiej młodzieży. Po powrocie do Lubiatowa zasadziliśmy trzy młode drzewka, które znajdują się na placu zabaw. Drzewka otrzymaliśmy od Pana Tomasza Frąckowiaka organizatora imprezy.

<- Powrót  1 ...  361  362  363 364  365  366  367 ... 370Dalej ->
Ważne numery:
Sołtys Marta Mikołajczak tel. 667473806 Radny Krystian Mejza tel. 721170211 E-mail: info-lubiatowo@wp.pl Plac Wyzwolenia 4 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 001 e-mail: umig@dolsk.pl www.dolsk.pl Plac Wyzwolenia 4 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 212 e-mail: biblioteka@dolsk.pl www.biblioteka.dolsk.pl ul. Kościańska 8a 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 977 lub 602 325 313 e-mail: osir@dolsk.pl www.osir.dolsk.pl Plac Wyzwolenia 3 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 426 e-mail: ops@dolsk.pl www.ops.dolsk.pl ul. Śremskie Przedmieście 35 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 213 e-mail: przedszkole-stokrotki@dolsk.pl www.stokrotki.dolsk.pl ul. Kościańska 4/5 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 122 lub 61 28 25 665 e-mail: jkusy@poczta.onet.pl www.spdolsk.neostrada.pl Masłowo 8 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 828 e-mail: sp.mika@interia.pl www.spmaslowo.pl ul. Krupczyn 9 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 700 lub 61 28 25 129 tel. alarmowy: 602835587 lub 602897859 e-mail: zgk@dolsk.pl www.zgk.dolsk.pl ul. Kościelna 1 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 513 e-mail: parafia@dolsk.info.pl www.parafia.dolsk.info.pl ul. Plac Wyzwolenia 4 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 426 e-mail: dolsk@dolsk.org.pl www.dolsk.org.pl ul.Mickiewicza 17 63-100 Śrem tel. 61 28 37 001 lub 61 28 29 321 e-mail: starostwo@powiat-srem.pl ul. Mickiewicza 15 63-100 Śrem tel. 61 28 15 211 tel. alarmowy 997 e-mail: dyzurny.srem@po.policja.gov.pl www.srem.policja.gov.pl