Zachęcamy do komentowania...
Nowe okna na świetlicy wioskowej
 Sołtys Łukasz Maciejewski obiecał na zebraniu wioskowym, że okna na drugiej części świetlicy zostaną wymienione do 20 października i słowa dotrzymał. Kilka dni temu jedna z Gostyńskich firm zajęła się usunięciem starych okien na świetlicy wioskowej oraz montażem nowych okien, które zamontowano na drugiej części sali od strony pól. Pieniądze na wymianę okien poszły z budżetu sołeckiego za rok 2012, a koszt wymiany i montażu wyniósł około 4 tysięcy złotych. W ostatnim czasie młodzież naszej wsi zakupiła końcówki do kii bilardowych, kredę do ich posmarowania oraz piłeczki do gry w tenisa stołowego - zachęcamy by wieczory spędzać na naszej wioskowej świetlicy !

Zapowiedź meczu: LKS Lubiatowo vs Kunowo
 Przed kibicami ligi wioskowej potężna dawka ligowych zmagań, już w niedziele gorąco będzie nie tylko w Łęgu, gdzie kibice miejscowego LKSu Lubiatowo podziwiać będą zeszłorocznych finalistów ligi wioskowej - mistrzów z Kunowa, a także wicemistrzów z Lubiatowa, więc mecz na pewno będzie ważny, a dodajmy, że obie ekipy tasują się w walce o pierwszą 4-rkę, która powalczy o awans do FINAŁU. Kunowo ostatnio nie jest w formie, gdyż przegrali mecz w Grzymysławiu, odnieśli ostatnio klęskę z Kotowem, ale te dwie drużyny są liderami tabeli ligi wioskowej a w niedzielne popołudnie także Kotowo podejmuję Grzymysław, więc i tam ciekawa walka o lidera tabeli się zapowiada. Gorące spotkanie we Wyrzece gdzie dojdzie do pierwszych derbów ! Wyrzeka gości bowiem ekipę z Nochowa, która jednak jest głównym faworytem wygrania tego spotkania. O pierwsze punkty u siebie powalczy Dusina, a o pierwsze punkty w historii na wyjeździe Błazejewo, te kluby także chcą wygrać swoje mecze, bo przegrany spadnie na miejsce 8 w tabeli i będzie miał ciężko podnieść się w górę. A kogo w niedzielę ujrzymy w barwach Kunowa, za pewnie świetnych braci Dziubałków - Mateusza i Andrzeja, nie powinno zabraknąć Jakuba Stężyckiego, Błażeja Karasia czy Jonasza Wojtkowiaka, skład mistrzowie nie zmienili, gdyż wychodzą z założenia że mistrzowskiego składu się nie zmienia, a w barwach gospodarzy tym razem zabraknie bramkarza Michała Mielcarka i jego miejsce zajmie Krystian Bręgiel, zabraknie również Kamila Hańczyka, a w jego miejsce wystawiony zostanie najprawdopodobnie Damian Ciachowski. A więc emocje nadal są na wysokim poziomie, dodajmy że Dusina, Lubiatowo i Wyrzeka w tym sezonie nie wygrały żadnego meczu na własnym boisku, czy to się stanie w niedzielę.
Spotkanie Lubiatowa z Kunowem w Łęgu o godzinie 15:00 - zapraszamy !

Historia meczy: LKS Lubiatowo vs Kunowo
10.05.2009 - LIGOWY - Kunowo vs LKS Lubiatowo 13:5 (boisko Małachowo)
21.06.2009 - LIGOWY - LKS Lubiatowo vs Kunowo 3:0 (walkower)
08.05.2011 - LIGOWY - Kunowo vs LKS Lubiatowo 14:0 (boisko Kunowo)
29.05.2011 - LIGOWY - LKS Lubiatowo vs Kunowo 1:16 (boisko Lubiatowo)
25.03.2012 - LIGOWY - LKS Lubiatowo vs Kunowo 4:3 (boisko Binkowo)
13.05.2012 - LIGOWY - Kunowo vs LKS Lubiatowo 0:2 (boisko Kunowo)
03.06.2012 - LIGOWY - Kunowo vs LKS Lubiatowo 3:0 (boisko Kunowo)
10.06.2012 - LIGOWY - LKS Lubiatowo vs Kunowo 1:5 (boisko Binkowo)

Zwycięstw Kunowa: 5, zwycięstw Lubiatowa 3, remisów 0.

Świetlica wymaga remontu
 Internauci naszej strony głosowali we wrześniu w ankiecie: ,,Czy świetlica wioskowa wymaga remontu", większość z nich odpowiedziała, że TAK - 43,64 %, na NIE odpowiedziało 34,55 % a PÓŁ na PÓŁ 21,82 % głosów. Oddano 55 głosów, za co wszystkim dziękujemy i zachęcamy do głosowania w kolejnej sondzie, tym razem pytamy Was o uchwalony na zebraniu wioskowym budżet, czy słusznie czyszczenie rowów w Lubiatowie części od strony wsi Kotowo jest dobrym posunięciem władz naszej wioski, gdyż w wiosce zdania są podzielone jedni mówią że te rowy są rowami powiatowymi i nich powiat je czyści, a nie wioskowa za pieniądze sołeckie. Więc zachęcamy do oddawania głosów, ankieta pod końcem każdej strony i podstrony - głosujcie !

Za 3 punkty z Błażejewem - wygrywamy 4:7
 Dobry początek i dobry koniec to w zupełności za mało by wygrać z wicemistrzem ligi wioskowej. Błażejewo grało świetnie pierwszą połowę meczu już w 9 minucie gola strzela Piotr Stempniak, lider drużyny z Błażejewa jednak naładowany był i chciał strzelać gole bo 2 minuty później znów wbija gola w bramkę Michała Mielcarka i gospodarze prowadzą aż 2:0. Tak jednak być nie mogło i wnioski musieli wyciągać zawodnicy z Lubiatowa a robi je trener, który wchodzi na boisko i tłumaczy jak zawodnicy mają grać. W 12 minucie meczu błąd popełnia i bramkarz i obrońca Błażejewa - Piotr Krause podaje piłkę Oskarowi Banaszak ten chcąc wybić piłkę został atakowany przez Mateusza Kurzyńskiego a ten strzela pewnego gola w metra i radość kibiców czarno-białych się zaczęła. Ostatniego gola w pierwszej połowie po pięknej asyście od Mateusza Kurzyńskiego strzela Michał Napierała, który ostatnio ma wyskokom formę za co chwalą go koledzy z drużyny na treningach. I po pierwszej połowie stan meczu remisowy 2:2. Warto wspomnieć że zawodnicy także piłkę dotykali ręką za co sędzia nie karał żółtymi kartkami a dostać powinni je Łukasz Stempniak i Mateusz Mielcarek. W przerwie oba kluby przeszły rozmowy wraz z działaczami i lepsze wnioski chyba wyciągnęli goście z Lubiatowa bo jak z katapulty zaczęli drugą połowę strzelając aż 5 goli a tę dobrą sesję zaczął Tomek Grabny, dla którego był to pierwszy gol w historii LKSu Lubiatowo, co nie udało mu się w Małachowie udaje mu się w Lubiatowie. W 38 minucie fatalną gapę zrobili gospodarze - Krystian Bręgiel chcąc trafić piłkę w bramkę jest atakowany przez obrońców z Błażejewa a jeden z nich Marek Kukowiecki chciał piłkę podać bramkarzowi a pech chciał że bramkarza nie było i piłka wpada w bramkę i mamy pierwszego w tym sezonie gola samobójczego. Młody piętnastoletni Krystian Bręgiel jednak był zły że nie strzelił gola, na którego tak długo w barwach LKSu czeka i doczekał się chwile później bo strzelił w okno bramki Piotra Krausika, do tego piękne gole dołożyli Michał Napierała (po asyście od Kamila Hańczyka), który kiwał zawodników z Błażejewa jednego za drugim no i podobnie Mateusz Kurzyński. Warto dodać, że zawodnicy z Lubiatowa grali całym boiskiem rozprowadzając piłkę i podając z jednej strony na drugą, a zawodnicy gospodarzy głównie chcieli walczyć środkiem boiska co było złym planem. Na koniec meczu dwa gole gospodarzy, czyżby wyszło zmęczenie po dobrym meczu ? A te gole wbijają Piotr Stempniak, który ma już 10 goli i powoli zmierza w czołówkę wśród królów strzelców oraz jego młodszy brat Mariusz Stempniak i mecz kończy się wynikiem 4:7 dla Lubiatowa. Ten mecz był ważny dla układu tabeli, gdyby Lubiatowo przegrało spadło by na ostatnie ósme miejsce, a wygrana daje nam awans z 7 miejsca na 4, a w tabeli ścisk właśnie o to 4 miejsce, bo Wyrzeka, Dusina i Kunowo mają tyle samo punktów i tyle samo bramek, więc emocję ligi wioskowej z tygodnia na tydzień rosną. W innych meczach: Kotowo wygrało z Kunowem jako gość 5:1 a Nochowo okazało się lepsze od Dusiny wygrywając 8:4.

Sędzia zawodów: Bartosz Waszak (Wyrzeka), widzów: 35
Zawodnik meczu: Krystian Bręgiel (Lubiatowo)

Zebranie młodzieży wsi Lubiatowo
 Dnia 10 października 2012 roku o g.19:30 odbędzie się w świetlicy wioskowej zebranie młodzieży wsi Lubiatowo. Prosimy o jak najliczniejsze przybycie młodzieży do lat 23. Celem zebrania będzie omówienie planu organizacji imprez dla dzieci - Halloween oraz Mikołajków, imprez młodzieżowych: Turnieju karaoke, Wigilii wioskowej, omówienie planu organizacji zabawy Sylwestrowej, podsumowanie działalności kroniki młodzieży wsi Lubiatowo oraz przedstawienie planu festynu rodzinnego, który 18 maja 2013 roku wspólnie z radą sołecką zorganizujemy. Serdecznie wszystkich, którzy chcą pomóc młodzieży w organizacji wyżej wymienionych imprez - zapraszamy !

Podsumowanie zajęć świetlicowych za miesiąc WRZESIEŃ
 Pierwszy powakacyjny miesiąc zajęć świetlicowych za nami. W miesiącu wrzesień warto podkreślić na salę chodziło znacznie więcej osób - dzieci i młodzieży niż w okresie wakacyjnym. Na świetlicy dzieci i młodzież mogli grać w bilarda i tenis stołowy. Dokończono także działalność kroniki wioskowej, a do skarbonki młodzieżowej wystawionej w kuchni zebrano kwotę 7,46 zł za co wszystkim dziękujemy, nadal można wrzucać grosiki do naszej skarbonki. W tym miesiącu ścięliśmy także tuje, która znajdowała się przy szambie za żywopłotem, wysprzątaliśmy naszą wioskę z terenem przy świetlicy wioskowej. Za salą młodzież i dzieci chętnie grały w badmintona, gdzie powieszona została także duża siatka do siatkówki. Posadziliśmy trzy młode drzewka o czym informowaliśmy wcześniej. Powoli robi się zimno na dworze, więc od połowy października zaczniemy ogrzewać salę, dla osób które korzystają ze świetlicy będzie także kawa lub herbata, więc zapraszamy. W październiku czeka nas impreza Halloween, a oprócz tego zadbamy o czystość w świetlicy w szczególności w ubikacjach.

<- Powrót  1 ...  360  361  362 363  364  365  366 ... 370Dalej ->
Ważne numery:
Sołtys Marta Mikołajczak tel. 667473806 Radny Krystian Mejza tel. 721170211 E-mail: info-lubiatowo@wp.pl Plac Wyzwolenia 4 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 001 e-mail: umig@dolsk.pl www.dolsk.pl Plac Wyzwolenia 4 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 212 e-mail: biblioteka@dolsk.pl www.biblioteka.dolsk.pl ul. Kościańska 8a 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 977 lub 602 325 313 e-mail: osir@dolsk.pl www.osir.dolsk.pl Plac Wyzwolenia 3 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 426 e-mail: ops@dolsk.pl www.ops.dolsk.pl ul. Śremskie Przedmieście 35 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 213 e-mail: przedszkole-stokrotki@dolsk.pl www.stokrotki.dolsk.pl ul. Kościańska 4/5 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 122 lub 61 28 25 665 e-mail: jkusy@poczta.onet.pl www.spdolsk.neostrada.pl Masłowo 8 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 828 e-mail: sp.mika@interia.pl www.spmaslowo.pl ul. Krupczyn 9 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 700 lub 61 28 25 129 tel. alarmowy: 602835587 lub 602897859 e-mail: zgk@dolsk.pl www.zgk.dolsk.pl ul. Kościelna 1 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 513 e-mail: parafia@dolsk.info.pl www.parafia.dolsk.info.pl ul. Plac Wyzwolenia 4 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 426 e-mail: dolsk@dolsk.org.pl www.dolsk.org.pl ul.Mickiewicza 17 63-100 Śrem tel. 61 28 37 001 lub 61 28 29 321 e-mail: starostwo@powiat-srem.pl ul. Mickiewicza 15 63-100 Śrem tel. 61 28 15 211 tel. alarmowy 997 e-mail: dyzurny.srem@po.policja.gov.pl www.srem.policja.gov.pl