Archiwum WIADOMOŚCI

Zachęcamy do komentowania...
Strajk w Małachowie i Księginkach
 W piątek 12 października mieszkańcy Małachowa i Księginek zorganizowali blokadę drogi wojewódzkiej nr 434. Ciągnące się w nieskończoność prace przy remoncie uczęszczanej trasy uniemożliwiają życie mieszkańcom i są koszmarem dla kierowców. Blokada zaczęła się po godz. 14.00, obecna na miejscu policja rozpoczęła spisywanie danych protestujących. Prace w tych miejscowościach trwają już 2,5 roku. Strajk zorganizowali sołtysi tych wiosek wraz z mieszkańcami. To skandal, że tak długo trwają prace na drodze wojewódzkiej - takie słowa padały na miejscu najczęsciej !

Mecz towarzyski: PREZES - TRENER
 W niedzielę 14 października 2012 roku o g.15:oo na boisku sportowym w Łęgu odbędzie się towarzyskie spotkanie piłki nożnej, w którym drużyna prezesa LKSu Lubiatowo - Krystiana Mejzy podejmować będzie drużynę trenera Krzysztofa Gawryszaka. W składzie prowadzonym przez trenera ujrzymy: Michała Napierałę, Michała Mielcarka, Mateusza Mielcarka, Tomka Grabnego oraz Filipa Przybylskiego, a w składzie prowadzonym przez Krystiana Mejzę - Mateusza Kurzyńskiego, Krystiana Bręgla, Kamila Hańczyka, Piotra Aleksandra oraz Damiana Ciachowskiego. Jak widać składy dość wyrównane, a klub LKS Lubiatowo, czyli drużynowy vice mistrz ligi wioskowej 2012 zachęca by na tan mecz przyszli inni zawodnicy, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i płeć - może grać każdy. Ci zawodnicy będą zawodnikami rezerwowymi w składach obu zespołów. Mecz rozgrywamy dwa razy 30 minut plus doliczony czas przez sędziego zawodów. Zapraszamy także wszystkich kibiców biało-czarnych do kibicowania w tym spotkaniu.

Będa strajkować w Małachowie i Księginkach
 Ponad 2 lata trwa przebudowa drogi wojewódzkiej numer 434. Mimo, że jest to droga wojewódzka końca prac nie widać, a droga pokryta jest bardzo dużymi dziurami, zwłaszcza w Małachowie gdzie jest dodatkowa sygnalizacja świetlna, a chodnikiem strach iść, gdyż studzienki kanalizacyjne są wystawione dość wysoko od warstwy asfaltu. W piątek 12 października 2012 roku o godzinie 14:00 rozpocznie się wielki korowód różnymi maszynami, ciągnikami, samochodami, które z flagami narodowymi będą jechać tą remontowaną drogą w stronę Urzędu Miasta i Gminy Dolsk. To wielki skandal mówią mieszkańcy tych wiosek i wiosek sąsiadujących oraz osoby, które tą drogą urzędują. Na portalach społecznościowych coraz więcej osób udostępnia linki i informacje o tym proteście, my przyłączając się do tej akcji jesteśmy z Małachowem i Księginkami, także wciąż w Drzonku nie widać końcowych prac wykończeniowych: chodników, lamp oświetlających, przystanków PKS itp. Czy ten strajk jednak coś da ? Skoro i tak te prace idą wolnym tempem zobaczymy.

Mistrz rozgromiony - relacja z meczu Lubiatowo - Kunowo 12:3
 Drużynowy Mistrz ligi wioskowej 2010/2011, 2011/2012 drużyna z Kunowa okazała się zdecydowanie gorsza niż w ubiegłym sezonie i dostała tęgie lanie od wicemistrzów z Lubiatowa, którzy tego dnia byli w wybornej formię bo wygrali mecz z Kunowem aż 12:3, a pierwszą połowę wygrali do zera - 7 golami przewagi. Kapitalny początek to zasługa Tomka Grabnego, nasza Małachowska pomoc strzeliła gola już w 35 sekundzie meczu co chyba było najszybszym trafieniem w historii ligi więc wspaniale Tomek zaskoczył, zaś kolejne dwa gole dołożył Mateusz Kurzyński, a przy drugim golu asystował mu wspomniany wcześniej Tomek Grabny, który stoczył bardzo ciekawy pojedynek z Arkiem Piotrkowskim (byłym zawodniku Małachowa - 2 tygodnie temu przyszedł do Kunowa) i Tomek okazał się lepszy i okiwał Arka i pięknie asystował starszemu koledze z drużyny. Nie minęły 3 minuty a tu kolejny tym razem jak z katapulty z połowy boiska piękne okienko strzela trener Krzysztof Gawryszak, który zaskoczył wszystkich bo w tym dniu nie dał nikomu odebrać sobie piłki ale w większości asystował lub dzielnie walczył na obronie. Pokazowe dwa gole po Krzysiu strzela kolejny nasz obrońca Michał Napierała, który jest w formie już od kilku meczy a grał na swoim boisku gdzie się urodził i gdzie stawiał pierwsze sportowe kroki, do końca połowy gola u strzela także Mateusz Kurzyński i zimny prysznic w Łęgu dla Kunowa to 7:0 po pierwszej połowie. Kunowo można powiedzieć nie miało obrony, bądź nikt z nich nie cofał się na pole obrony a sam Patryk Scheibel to młody zawodnik, który jest bramkarzem od kilku meczy dopiero. Drugą połowę od gola w 36 minucie meczu zaczyna Michał Napierała asystuje mu kapitan Mateusz Kurzyński i tu tylko Andrzej Dziubałka był na obronie więc z łatwością przyszło wbicie gola, bo dwóch zawodników Andrzej pokryć nie mógł. Trzy słupki Kunowa to dalsza część gry jednak to wielki pech bo ze słupków mogły by być gole a pierwszego z nich strzela Błażej Karaś, który odważnie strzelił gola w bramkę Krystiana Bręgla. A od wznowienia gry po golu akcję szarżującego byka rozpoczyna Michał Napierała, który przeszedł jak błyskawica Jakuba Stężyckiego, Błażeja Karasia zaś pięknie piłkę podał Filipowi Przybylskiemu a ten mu ją oddał a Michał uderzył w cień bramki i kolejny gol dla czarnych koszul wpadł. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa tym razem akcje rozprowadza Arek Piotrkowski a piłkę podaję Kubie Stężyckiemu, który pewnie strzelił gola. Kolejne dwa gole wbijają zawodnicy z Lubiatowa a robią to Mateusz Kurzyński oraz Filip Przybylski. W 47 minucie znów piękna akcja zawodników z Kunowa Jakub Stężycki i Błażej Karaś we fenomenalny sposób przeszli wszystkich zawodników LKSu a piłkę podali Andrzejowi Dziubałce a ten zrobił swoje i strzelił gola. Następnie fatalny błąd Huberta Scheibla, który był przy bramce Krystiana Bręgla a zamiast nogą trafić w bramkę to uwaga złapał piłkę w dwie ręce za co ukarany został żółtą kartką to z racji wkurzenia się jak mówi sam zawodnik, bo nic im nie wychodziło tego dnia. Ale mamy karnego po drugiej stronie bramki Michał Napierała dotyka piłkę ręką a arbiter odgwizduje rzut karny, który wykonuje Kuba Stężycki ale przechytrzył go Krystian Bręgiel i dzielnie rzucił się i obronił gola, warto dodać że 30 minut przed meczem zawodnicy właśnie z Krystianem ćwiczyli rzuty karne więc efekty było widać, więc brawo i dla trenera i Krystiana. A w 61 minucie meczu zwycięstwo przypieczętował Mateusz Mielcarek, który strzelił gola po asyście od kapitana. Lubiatowo pokonało mistrzów i wyrzuciło ich na 7 miejsce w tabeli. W innych meczach: Kotowo przegrało z Grzymysławiem 3:1, Dusina rozgromiła Błażejewo 13:0 a Nochowo wygrało we Wyrzece 10:0. Przed LKSem regulaminowa przerwa w startach a za 2 tygodnie ostatni mecz z Kotowem - już dziś zapraszamy.

Sędzia: Bartosz Bręgiel (Binkowo), widzów: 25
Zawodnik meczu: Michał Napierała (Lubiatowo)

Msza w intencji mieszkańców Lubiatowa
 W niedzielę 14 października o g.12:00 w Kościele Św. Michała Archanioła w Dolsku odbędzie się uroczysta Msza święta w intencji mieszkańców Lubiatowa w podziękowaniu za wieniec dożynkowy. Serdecznie wszystkich mieszkańców na tę Mszę zapraszamy. Tego dnia w Kościołach obchodzony będzie Dzień Papieski swoją modlitwą pomódlmy się za duszę Jana Pawła II. Ksiądz proboszcz Tomasz Buliński, informuje że podczas Mszy o godzinie 12:00 sprzedawane będą kremówki a taca z Mszy przeznaczona będzie na remonty naszej parafii. Zachęcamy do udziału w tej uroczystej Mszy.

Awaria lamp oświetlających wioskę
 Od kilku dni w Lubiatowie jest bardzo ciemno, a to z powodu awarii lamp oświetlających naszą wioskę, żadna z lamp nie świeci, a wieczorami jest bardzo ciemno i niebezpiecznie, na szczęście nikomu jeszcze nic się nie stało. Do sołtysa Łukasza Maciejewskiego spływają telefony z prośbą o usunięcie tej awarii, sam sołtys poinformował już energetykę o tych zajściach i wkrótce usterka zostanie naprawiona.

<- Powrót  1 ...  359  360  361 362  363  364  365 ... 370Dalej ->
Ważne numery:
Sołtys Marta Mikołajczak tel. 667473806 Radny Krystian Mejza tel. 721170211 E-mail: info-lubiatowo@wp.pl Plac Wyzwolenia 4 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 001 e-mail: umig@dolsk.pl www.dolsk.pl Plac Wyzwolenia 4 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 212 e-mail: biblioteka@dolsk.pl www.biblioteka.dolsk.pl ul. Kościańska 8a 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 977 lub 602 325 313 e-mail: osir@dolsk.pl www.osir.dolsk.pl Plac Wyzwolenia 3 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 426 e-mail: ops@dolsk.pl www.ops.dolsk.pl ul. Śremskie Przedmieście 35 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 213 e-mail: przedszkole-stokrotki@dolsk.pl www.stokrotki.dolsk.pl ul. Kościańska 4/5 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 122 lub 61 28 25 665 e-mail: jkusy@poczta.onet.pl www.spdolsk.neostrada.pl Masłowo 8 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 828 e-mail: sp.mika@interia.pl www.spmaslowo.pl ul. Krupczyn 9 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 700 lub 61 28 25 129 tel. alarmowy: 602835587 lub 602897859 e-mail: zgk@dolsk.pl www.zgk.dolsk.pl ul. Kościelna 1 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 513 e-mail: parafia@dolsk.info.pl www.parafia.dolsk.info.pl ul. Plac Wyzwolenia 4 63-140 Dolsk tel. 61 28 25 426 e-mail: dolsk@dolsk.org.pl www.dolsk.org.pl ul.Mickiewicza 17 63-100 Śrem tel. 61 28 37 001 lub 61 28 29 321 e-mail: starostwo@powiat-srem.pl ul. Mickiewicza 15 63-100 Śrem tel. 61 28 15 211 tel. alarmowy 997 e-mail: dyzurny.srem@po.policja.gov.pl www.srem.policja.gov.pl